Маєте запитання? +38-063-391-25-96 [email protected]
Обрати сторінку

Декілька місяців тому розповідав про один із неймовірно швидких безкоштовних способів самопіару – «причепитися» до бренду вже відомого. Так і телеведуча Юві Пальярес вирішила отримати більшої впізнавальності шляхом присвяти свого оголення у прямому ефірі Криштіану Роналду.

 

«До чого тут «причепитися» до бренду? – скажете ви. – Вона гарненька і так була б популярною». А до того, що якби вона роздягнулася, щоб привернути увагу до проблеми захисту китів, австралійських щурів чи колайдера, то мільярди шанувальників футболу і спорту в цілому її зігнорували б. Із більшою вірогідністю.

 

Я трохи покопався в неті. Новина виявилася доволі старою. Про це ще у травні 2015 писав korrespondent.net. І ще сотні онлайн-видань 🙂

 

 

Етична сторона

Більшість читачів цих рядків відмовилися б за будь-які гроші роздягнутися перед камерою. Але переконаний, що є й такі, які б зробили це. Пригадався анекдот про ціну: «… Хто ви, ми вже зрозуміли. Лишилося зрозуміти ціну».

Практична сторона

За декілька днів ролик на YouTube набрав більше двох мільйонів переглядів. Потім заблокували :), але сотні тисяч перезалили відео.

Ще вчора ніхто в Україні не чув про цю зухвалу красуню, і ось уже майже всі онлайн- та офлайн-видання розміщають новину в себе. Для чого?! Риторично.

Про популярність ведучої у її країні взагалі не кажу.

 

 

ЯК ТАКИЙ ПІДХІД МОЖЕ ВИКОРИСТАТИ КОЖЕН, А НЕ ТІЛЬКИ ПОЛІТИК ЧИ ЖУРНАЛІСТ (навіть якщо ви не хочете роздягатися перед камерою)

 

 1. Спільний піар / просування / брендинг.

Знайти партнерів (зробіть список просто зараз), що доповнюють вашу послугу / продукт. Можна і з простішими, ніж телеведуча Юві Пальярес чи Криштіану Роналду.

Далі слід домовитися про спільне просування:

 • спільні заходи;
 • рекомендації (в LinkedIn, у професійних групах – Клуб ділових людей, відгуки та рекомендації у соцмережах);
 • онлайн-публікації (т. зв. гостьові публікації);
 • поширення маркетингової продукції і т. д.;
 • постійно запитуйте у ваших партнерів про нових для розширення своєї мережі.

 

Послуга комплексного просування в Google+ та ін. соцмедіа добре доповнюється SEO, розробкою сайтів, таргетинговою рекламою. Таких людей ми познаходили і сьогодні практично не вкладаємо в рекламу чи особисте просування. Усе приходить від нетворкінгу. Я це люблю, і конверсія при цьому найвища (дякую Сергію Гайдайчуку)! Але, якщо чесно, я лише починаю користуватися тими можливостями. І міг би вже давно мати в 100 розів більше можливостей і в бізнесі і поза ним.

 

Із найсвіжіших пропрацьованих практичних кейсів: локальні виробники елітних меблів з дуба можуть партнеритися з усім, що має означення «елітне» у Львові: забудовниками, виробниками елітних прикрас, елітного взуття, елітної сантехніки зрештою, елітними школами,  елітними салонами, організаторами елітного відпочинку та елітного весілля…

 

Алгоритм розвитку партнерства

 1. Список потенційних партнерів і джерел оптових партнерів (клуби / спілки / майстер-класи).
 2. Знайомство – кава.
 3. Розвиток взаємин та запуск спільних проектів.

 

Застерігаю від банального обміну базами клієнтів! По-перше, це незаконно (тільки держава та банки можуть). По-друге, неетично. По-третє, нерезультативно.

 

 1. Спілкування із «зірками».

«Зірки» – це люди, що мають видатні досягнення. Необов’язково у царині творчості.

Щодня щось цікаве відбувається у Львові та й не тільки. Із такими людьми варто подружитися. Не лише із корисливих мотивів. Більше задля особистого розвитку і розширення горизонтів нашої внутрішньої свободи».

 

І так, вони теж люди. Так, з ними можна дружити. Так, вони дуже розумні, тому корисливий тупняк не пройде. А що ж тоді? Думайте. А краще запитуйте.

 

Якщо міркувати про надшвидкі способи розвитку (особистого і бізнесу), то швидшого, ніж із «зірками» (окрім, якщо ви не хочете роздягатися перед камерою), не існує.

… Або можна стати генієм третього роду: стати кращим і нікому не потрібним старим циніком, ображеним на весь світ.

 

 1. Благодійність та корпоративна соціальна відповідальність.

Про це колись напишу дуже детально, бо займаюся вже 14 років. Якщо коротко:

 • Це комусь потрібне і цінне.
 • Слід про це говорити, бо так про це дізнаються інші та теж починають допомагати.
 • Варто допомагати, бо так ми позбавляємося самодурства та зверхності. Люди, йдучи шляхом розвитку, проходять через випробування знанням, грошима, славою, владою. Це легко лікується благодійністю.

 

Знайдіть собі справу по серцю та робіть це регулярно. Такою допомогою для початку може бути, наприклад, спілкування з дітьми у сиротинці чи з немічними старенькими в геріатричному пансіонаті (не гроші!). Є цінніше, ніж гроші. Це наш час та наша увага. Зрозуміти це можна краще у тому ж геріатричному пансіонаті.

 

Особисто я безкоштовно треную дітей і студентів публічним виступам і мистецтву переконання у дебатному клубі УКУ (Український католицький університет, м. Львів). Цим я віддячую людям, які робили таке ж для мене 14 років тому. І роблю свій внесок у культивування активності, свідомості та відповідальності серед молоді та в суспільстві в цілому.

 

 

Але повернемося до кобрендингу.

Звісно, я виклав лише окремі приклади та способи, як це робити. Дуже сподіваюся, що у вас виникли ідеї, як ви такий підхід можете використати для себе.

Якщо ні – пишіть мені, і ми разом придумаємо!

 

Цілком природно, якщо після прочитаного у вас виникло більше запитань.

Маєте запитання? Будь ласка, лишіть у коментарі.

 

Сподобалася стаття? Буду вдячний за поширення серед ваших друзів у соцмережах зручним для вас способом.

 

До зустрічі!

 

Львів, 22.08.2015, 14:40.

---

Сергій Гутюк

блогер, підприємець

smm.gutyuk.com

 

P. S. Ось відео із телеведучою, що роздягнулася в ефірі, розповідаючи про Криштіану Роналду.