Не вірите, друзі?
Щоразу, коли готуємо публікацію, маємо пам'ятати, що УСПІХ нашого проекту може бути на відстані одного лайку. Не метафорично. Буквально.
ЯК ЖЕ ШВИДКО І ВЖЕ ПРОТЕСТУВАТИ СВОЮ ІДЕЮ НА РИНКУ?
Скажімо, ви молодий співак чи музикант, мрієте пробитися до відомого продюсера і думаєте, що це нереально. А з іншого боку блакитного екрану є продюсери, які думають: "Де ж ці таланти?!"
Втрачаючи віру, ви забуваєте, що продюсери постійно шукають нові імена, голоси та обличчя. Адже ж так?
Отже, що робити музиканту, щоб протестувати свої задуми на ринку?
Викладаєте демо у Facebook + Instagram + 1 долар реклами на аудиторію, скажімо, музичний продюсер і дотичні (є декілька тис. в Україні).
І вже за день зрозумієте, як реагує САМЕ НА ВАС "ринок". І зможете спланувати наступні дії. ЗА ОДИН ДЕНЬ ви зможете або стати на шлях успіху, або зрозумієте, що вашу маркетиногову гіпотезауслід оптимізувати.
Або якщо "ринок" не реагує і ви сумніваєтеся, можливо, вам кантрі співати, а не народні? В Україні небагато кантрі-співаків, конкуренції ж ніякої. Що думаєте?
А якщо я не вмію співати, малювати, грати, танцювати?
"Це все, звісно, круто і просто, – думаєте ви, – якщо ти співак. А не вмію я співати! І не актор я! І що робити зі спорттоварами, будматеріалами, <вставте своє>?!"
Або ви, наприклад, маркетолог на металопрокатному заводі, який "веде” (куди?) сторінку заводу у Facebook… Заводу металопрокату у Facebook! Ще б в Instagram вели сторінку і робили сторіс про плавку чавуну і монтажу домкратів для локомотивів…
Нереально? Як думаєте? Ось приклад саме такого суворого просування.
СУВОРИЙ SMM
Можливо, вам траплялася така доволі нашуміла історія, коли Артемій Лєбєдєв (у цьому контексті відомий чувак з великою кількістю активних підписників) помітив і написав замітку про Кубаньжелдормаш @kubanzheldormash. Мовляв, нічого собі "суворий SMM"! От молодці! Беріть приклад!
І за добу в них стало на декілька десятків тисяч підписників більше.
До речі, переляньте сторінку Кубаньжелдормаш. Це непоганий приклад того, що на нашому е-курсі з просування називаємо "комунікаційний контент".
Суворий варіант просування вибрати чи ні - не це головне.
Головне інше. Пам'ятати, навіщо ви САМЕ ЦИМ займаєтеся.
Наприклад, сьогодні, коли я закінчую цю статтю в середу ввечері перед Великоднем 2017, у багатьох настрій не дуже, правда ж? Ми поспішаємо перед святом, всім нам заважають поспішати, весняна втома, Венера ретроградна з Риб повільно чомусь виходить:), брак всіх вітамінів групи B, веселі наради по планах продажів...
І ми потихеньку перестаємо вірити, що у нас щось добре вдасться саме сьогодні, ми забуваємо, навіщо ми САМЕ ЦИМ займаємося. А успіх при цьому може знаходитися на відстані ОДНОГО ЛАЙКУ (навіть якщо ви офлайн).
У такі часи особливо добре сприймаються "широкі" публікації (що таке "широкі" пости - див. мій ВІДЕОСЛОВНИК МАРКЕТОЛОГА. Загугліть - він перший у пошуку).
Щиро сподіваюся, що слова у цих рядках піднімуть трішки настрій, підбадьорять вас і підкажуть якусь добру ідею!
P. S. То навіщо ви саме цим бізнесом займаєтеся, друзі? Поділіться!
Цікаво, Сергію! Ваші статті мотивують до дії. Дякую!
Вітаю шановні автор статті та автори коментарів! Хочу використати створений статтєю не заспамлений імпровізований форум для того щоб задати автору статті та аудиторії “супровідні”, скажімо так, для теми статті питання:
– Як ви вважаєте чим саме “Бізнес” відрізняється від, скажімо так, іншої “соціальної діяльності” ?
А саме:
– де є межа між “соціальним проєктом” за реалізацію якого його засновники та виконавці отримують певну “матеріальну компенсацію” чи то заробітну плату і “бізнесом” що дає саме “прибуток”?
– тобто про які проєкти варто писати чи то тут у коментарях чи де інде, відповідаючи на заклик з останньої строки статті, а які не повинні хвилювати справжнього бізнесмена?
І чи є взагалі ця межа і яким, взагалі повинен буди бізнес, на вашу думку, стосовно своєї соціальної спрямованості? Чи це повинна бути машина з вичавлювання з людей “додаткової вартості” у карман засновника, чи індустріальний конгломерат, спрямований на максимальний саморозвиток, чи структура, спрямована на те, щоб повністтю задовільняти усі нагальні потреби кінцевого користувача саме зараз?
Яку модель бізнесу кожен з вас обирає для себе і чому?
Десь так, загалом.
Дякую, п. Юрій за запитання.
В мене до вас зустрічне запитання: припустимо хтось дасть хорошу / погану / правильну/ не правильну / цікаву / нецікаву/ відповідь на ваші запитання. І що?
Що КОНКРЕТНО зміниться у вашому житті від того?
В житті вашої родини?
Навіщо ви про це питаєте?
Моя думка щодо ваших запитань: мої бізнес проекти нічим не відрізняється від моїх соціальних проектів.
На правду чи істину не претендую.
Це лише на основі мого власного 8 річного досвіду реалізації соціальних проектів і 8 річного досвіду бізнес проектів.
Я задаю це питання Вам і аудиторії бо хочу щоб ми з Вами навчали людей тому, як належить вести бізнес у нашій країні і тому, який бізнес у нашій країні повинен бути а якого бути не повинно. Але, з демократичних міркувань, хочу довідатись про думку зацікавлених осіб – який саме бізнес вони хочуть вивчати, впроваджувати та мати у своїй країні щоб ним користуватися.